info@projeksiyonservis.com.tr (212) 272 33 00

Hakkımızda

Yusuf Ertaç tarafından Nisan 2007´de kurulan Sinerji Global Enerji, enerji ve doğalgaz-petrol arama ve üretim sektöründe yatırım gerçekleştirmeyi hedefleyen yerli ve uluslararası yatırımcılara tek bir noktadan finans, hukuk, teknik, ticari ve piyasa incelemeleri konusunda geniş kapsamlı danışmanlık hizmetleri sağlamak amacıyla İstanbul’da faaliyete başlamış, sektöründe öncü bir finansal danışmanlık şirketidir.

Sinerji’nin müşterilerine sağladığı, finansal mühendislik, proje geliştirme, vergi, muhasebe ve hukuk kombinasyonu ile anahtar teslim paketinin sektörde benzersiz olduğuna inanıyoruz. Bu şu demek oluyor; tasarlarız, geliştiririz ve süreçleri tamamlayıp optimal zamanda hayata geçiririz.  
Bankalar ve grup şirketlerinin danışmanlık gruplarının aksine, belli bir ürünün, pazarın ya da finansal enstürmanın üzerinde müktesep hak talep etmeyiz. Biz müşterinin kaynaklarından ziyade optimal çözümleri müşterimize ulaştırmanın yollarını ararız.

Gücümüzü, müşterilerimizin özel durum ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik oluşturulmuş, iyi planlanlanmış finansman paketlerimizden alıyoruz. Müşterimiz, yönetici ve personeli, avukatlar ve diğer danışmanlarımızdan oluşan takım ile, deneyim ve araçlarımızı hedefleri doğrultusunda müşterimize sunuyoruz.

Müşterilerimiz, girişim sermayesi firmaları ve spesifik yatırım olanakları hakkında danışmanlık talep edenler varlıklı özel yatırımcılar gibi, müteahhit firmalar, proje sahipleri ve sermayesini efektif biçimde yaymak ve yükseltmek isteyen uluslararası firmalardan oluşmaktadır.

Takımımız ve iş ortaklarımız, sektördeki başarılı özgeçmişlerinin yanısıra, yatırım bankacılığı, hukuk, vergi, muhasebe alanlarında ve proje geliştirme safhalarında da önemli ve tamamlayıcı deneyime sahiptir. 

Kurucu Yusuf Ertaç, enerji finansmanı alanında 18 yıldan fazla deneyime sahiptir. Finansman konusundaki zengin finansal geçmişi pek çok yerli ve uluslararası ortak girişim, birleşme ve satın alma, varlık/yatırım satışı, sermaye yapılandırmaları, proje finansmanı, risk yönetimi, sermaye arttırımı, yatırımlar,  sermaye ve kredi arayışları, sınırötesi kiralama ve daha başka işlemlerden oluşmaktadır. Yusuf Ertaç Türkiye’nin yanısıra, Rusya Federasyonu, Pakistan, İsrail, Ukrayna, Gürcistan, Kıbrıs ve Bulgaristan’ı da kapsayan denizötesi enerji piyasası pazarında da tecrübe sahibidir. 

Sinerji takım üyeleri, Türkiyenin en önemli enerji şirketlerine danışmanlık ve sermaye temini alanlarında yüksek tecrübeye sahiptir. Kuruluşundan bu yana Sinerji, sermaye arttırımı, yenilikçi kiralama yapıları, borç yeniden yapılandırmaları, birleşme ve satınalma konularında toplamda 4 milyar ABD$’ı ve 5.000 MW kapasiteyi aşan işlerde danışmanlık yapmıştır. Bunun yanısıra, Sinerji takım üyelerinin hepsi kendi alanlarında lider konumundaki kişilerdir. 

Misyonumuz

İnanıyoruz ki Global Enerji Piyasalarında 21. yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına köklü değişiklikler yaşanıyor. Hükümet politikaları, küçük işletmeler ve girişimcileri yenilenebilir enerji konusunda motive etmek için önemli fırsatlar sunuyor. Başarının elde edilmesinde bugün, sermayeye ulaşabilirlik ile yerel piyasa bilgisi ve iş bağlantıların kombine edilebilmesi, basit matematiksel hesaplardan daha önemli. Küçük şirketler, bu yeni fırsatlara yatırım yapmakta, uluslararası oyunculara nazaran daha atikler.

Konsolidasyon  kaçınılmaz olduğundan, yeni sermayeye  en yakın ve o sermayeyi en akıllıca kullanma yeti ve becerisine sahip sözkonusu işletmeler,  sektörlerinin ayakta kalanları olacaklardır. Saygın bir danişmanlık firması olarak başarı potansiyeli yüksek işletmeleri bulup  başarılarını garanti etmeyi hedefliyoruz.